444 1 633 0(553) 034 2205 prof.sinanekici@gmail.com

Prof. Dr. Sinan Ekici Kimdir?

1970 yılında doğdum. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce Eğitim) mezun oldum. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladım. 2000 yılında ABD’nin New York eyaletinde Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. Peter Scardino ile özellikle sinir koruyucu radikal prostatektomi üzerinde çalışmalar yaptım. Kasım 2000’de Üroloji İhtisasını tamamlayarak, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Haluk Özen’in mentorluğunda “Üroonkoloji” üst ihtisasına başladım.

Eylül 2002’de kazandığım TÜBİTAK NATO B1 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile 1 yıl süreyle post-doc fellow olarak ABD’nin Florida eyaletinde Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne üroonkoloji alanında ileri düzeyde çalışmalar yapmak amacıyla gittim. Bu süre içerisinde Prof. Dr. Mark Soloway ve Prof. Dr. Raymond J. Leveillee ile klinik ve laparoskopik cerrahi; Prof. Dr. Vinata Lokeshwar ile deneysel alanlarda pek çok çalışmalarda bulundum.

Temmuz 2005’e kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda üroonkoloji uzmanı olarak görevime devam ettim. Takiben Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Anabilim Dalı Başkanı olarak görev aldım. 2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesor ünvanlarını aldım. Temmuz 2015’de Maltepe Üniversitesi’nden ayrıldım.

Halen özel muayenehanemde ve Hisar İntercontinental Hospital’de Bölüm Başkanı ve Üroonkoloji Merkezi Direktörü olarak hastalarıma daha kaliteli hizmetler vermek için çalışmalarıma devam etmekteyim.


1995 yılında başlayan üroloji ve üroonkoloji eğitimim, yıllar içinde çok önemli merkezlerde kazandığım klinik tecrübeyle birleşerek hastalarıma bilimsel ve güncel bilgilerle zenginleşmiş kaliteli hizmet vermemi sağladı.

20